Pradžia
Blogas
7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu

7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu

Nors saulė yra vienas iš pagrindinių veiksnių, skatinančių veido odos raudonį, žiema gali tapti tikru išbandymu raustančios odos savininkėms. Lauke siaučiantis vėjas, sniegas, sausas oras patalpose ir itin karštos arbatos puodelis rankose dažnai iššaukia rožinės paūmėjimus. Pakeitus vos keletą įpročių savo kasdienėje odos priežiūros rutinoje galima ženkliai prisidėti prie odos būklės pagerinimo.

1)      Vandens temperatūra

Karštas dušas žvarbų žiemos rytą skamba itin viliojančiai, tačiau stenkitės praustis drungnu vandeniu. Karštas vanduo – malonu, tačiau jis gali išsausinti ir sudirginti jau ir taip lepią odą. Be to, karštis plečia kapiliarus, o tai skatina veido raudonį.

2)      Veido apsauga

Šaltuoju metu siaučiantis vėjas gali pabloginti rožinės būklę, todėl patariama skruostus ir odą aplink burną bei nosį pridengti švelniu šaliku. Taip išvengsite ne tik šalčio, bet ir staigių temperatūros pokyčių iš lauko įėjus į patalpą ir atvirkščiai.

3)      Karšti gėrimai

Atėjus iš lauko, visų pirma norisi sušilti ir pasimėgauti karštos arbatos puodeliu, tačiau jei norite išvengti veido paraudimo palaukite, kol arbata nors kiek pravės.

4)      Oro drėkinimas

Šaltuoju metų laiku nemažai laiko praleidžiame šiltose patalpose, kur dėl šildymo oras itin sausas. Tokiomis sąlygomis oda praranda drėgmę, susilpnėja jos natūralus apsauginis barjeras, ji tampa dar jautresnė. Dėl to rekomenduojama naudoti oro drėkintuvą, kuris gali ženkliai pagerinti jautrios ir dehidratavusios odos būklę.

5)      Apsauga nuo saulės

Paplitusi nuomonė, jog apsauginius kremus nuo saulės reikia naudoti tik šiltuoju sezonu, kuomet saulė yra itin aktyvi. Tačiau turintiems raustančią odą yra itin svarbu nuolatos naudoti priemones su SPF. Net šaltuoju metų laiku, kuomet saulė atsispindi nuo sniego, galimi rožinės paūmėjimai.

6)      Drabužių sluoksniavimas

Kūno perkaitimas yra vienas iš veiksnių, galinčių sukelti veido raudonio paūmėjimus, todėl rengiantis rekomenduojama sluoksniuoti drabužius. Vietoj vieno storo megztinio pasirinkę daugiau plonesnių drabužių, galėsite lengvai reguliuoti kūno temperatūrą, pridėdami ar nusirengdami rūbų sluoksnius, kai eisite iš lauko į patalpą ir atvirkščiai.

7)      Šilumos šaltiniai

Ne tik šaltis gali pabloginti odos būklę, bet ir tiesioginiai šilumos šaltiniai. Kad ir kaip jauku bei romantiška įsitaisyti prie spragsinčio židinio, jūsų veidas už tai jums nepadėkos. Tiesioginis karštis gali lengvai išprovokuoti odos raudonį.

Taip pat venkite tiesioginės šilumos srovės automobilyje – šildymo groteles verčiau nukreipkite į kojas ar langą, bet ne į veidą, kuris neilgai trukus gali pradėti sausėti ir rausti.

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.comment}}

Parašykite komentarą

*need_admin_confirmation*

7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu
2019-04-19 0 Komentarų

Kaip nustatoma ir gydoma rožinė?

Kas yra rožinė ir kaip ji gydoma? Kokias priemones naudoti ir kokių rezultatų tikėtis? Į šiuos klausimus atsako ir plačiau...

Skaityti plačiau
7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu
2019-04-15 0 Komentarų

Gyvenimas su rožine – iššūkis [2 dalis]

Sandros ir Uršulės, istorijos – kaip liga joms pasireiškia, kokie iššūkiai kyla raustančios odos savininkams, kokie būdai...

Skaityti plačiau
7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu
2019-04-12 0 Komentarų

Gyvenimas su rožine – iššūkis

Rožine daug dažniau serga šviesaus gymio, šaltuose kraštuose gyvenantys žmonės, dažniausiai vyresnės nei trisdešimties...

Skaityti plačiau
7 patarimai raustančiai veido odai žiemos sezonu
2019-04-01 0 Komentarų

10 mitybos patarimų esant veido raudoniui

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės - dietistės patarimai kokių mitybos įpročių vengti ir kuriuos skatinti norint...

Skaityti plačiau